Muodostelmaluistelun aluemestaruuskilpailut

Lauantai, 24. tammikuu 2015 - 9:00

Helsingin Luistelijat ry, HL, kutsuu STLL:n jäsenseurojen muodostelmajoukkueet Helsingin alueen aluemestaruuskilpailuun sarjoissa: Tulokkaat, Noviisit, Minorit, Juniorit, Seniorit, Aikuiset, Masters, SM-noviisit, SM-juniorit sekä SM-seniorit 24.1.2015 Espoon Metro Areenalle.

Kilpailun aikataulu:

 

Aikuiset

 

 

klo 9.00-9.36

Noviisit  klo 9.56-10.08
Tulokkaat klo 10.13-11.27
Minorit klo 11.47-12.55
Palkintojenjako                            klo 13.00-13.30
Juniorit klo 13.50-14.20
Seniorit klo 14.40-15.10
Masters klo 15.30-15.42
SM-noviisit klo 15.47-16.55
SM-juniorit klo 17.15-17.51
SM-seniorit klo 18.11-18.29
Palkintojenjako klo 18.40

Liput kilpailuun maksavat aikuisilta 15€ ja lapsilta (4-16v) 10€. Seurat voivat ostaa lippuja ennakkoon kilpailujen nettisivujen kautta. Seurojen tilatessa lippuja etukäteen välttyvät tilaajat lipunmyynnin ruuhkilta ja saavat liput alennettuun hintaan (aikuiset 13€/päivä, lapset 8€/päivä). Ennakkoon tilatut liput toimitetaan viikolla 3.

Metro Areenalla lippuja myydään tapahtumapäivänä alkaen noin tunti ennen tapahtumaa. Lisätietoja Helsingin Luistelijat ry:n verkkosivuilta.

Tulevat tapahtumat